Trudne grudniowe akcje ratownicze

2020-01-03

Małoszów 5.12.2019.

Po przybyciu i przeprowadzeniu rozpoznania KDR w odległości ok. 200 m od DK 7 w lesie zastał  zaparkowany biały samochód. W pobliżu znajdowało się wydzielone  miejsce taśmą ostrzegawczą, na szybach pojazdu znajdowały się przylepione kartki, na których była podana informacja, że teren może być skażony cyjankiem potasu.

Działania PSP: wyznaczenie strefy bezpiecznej w promieniu 150 m, zadysponowanie na miejsce zdarzeniu dodatkowych SIS tj. zastęp z JRG Miechów oraz  SGRCHem, wprowadzenie roty wyposażonych w AODO oraz ubrania TECHEM.  Skontrolowano miejsce stwierdzając, że na czarnej foli leży mężczyzna bez oznak życiowych. Po przybyciu na miejsc zdarzenia SGRCHem podzielono teren akcji na odcinki  bojowe. Dodatkowo zadysponowano na miejsce grupę pirotechników, która wykluczyła obecność materiałów wybuchowych w pojeździe. Po tych czynnościach KDR wprowadził do miejsca zdarzenia rotę, która dokonała pomiarów nie stwierdzając obecności substancji chemicznych. Obecny na miejscu Lekarz ZRM stwierdził zgon mężczyzny. Na miejscu zdarzenia przybył Komendant Powiatowy PSP w Miechowie

Kamionka 13.12.2019

Po przybyciu i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, iż na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło do zderzenia samochodu osobowego z pociągiem gospodarczym. Samochód został przepchnięty prze lokomotywę około 200 m od przejazdu. Pojazdem  podróżował mężczyzna, który samodzielnie opuścił pojazd, uskarżał się na ból w okolicy żeber.

Działania PSP: udzielenie KPP osobie poszkodowanej (unieruchomienia odcinka szyjnego kręgosłupa ułożenie poszkodowanego na desce ortopedycznej). Po czynnościach policyjnych samochód przy pomocy wyciągarki elektrycznej został usunięty z torowiska. Na miejsce zdarzenia przybył  Zastępca Komendant Powiatowego PSP w Miechowie.

 

Brzuchania 19.12.2019

Po przybyciu i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, iż doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych, którymi podróżowali tylko kierowcy (kobiety). Jedna  kobieta nieprzytomna w pojeździe marki BMW natomiast druga samodzielnie opuściła pojazd, przytomna w stanie dobrym. Droga została całkowicie zablokowana na kilka godzin.

Działania PSP: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, do poszkodowanej dotarł jeden z ratowników, który stwierdził brak czynności życiowych, jednocześnie przystąpiono do wykonania dostępu do zakleszczonej osoby przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Po wydobyciu kobiety z pojazdu lekarz ZRM stwierdził zgon kobiety. Druga kierująca po przebadaniu zabrana została przez ZRM do szpitala. Po czynnościach dochodzeniowych Policji oraz Prokuratora  przywrócono ruch drogowy w obu kierunkach. Na miejsce przybył Z-ca D-cy JRG w Miechowie.