Maseczki dla Szpitala św. Anny w Miechowie

2020-04-06

W dniu 01.04.2020 r. odbyło się przekazanie maseczek dla pracowników Szpitala św. Anny w Miechowie. Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia był mł. asp. Karol Piotrowski, który służy w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Miechowie.

W krótkim czasie po ogłoszeniu akcji, zaangażowało się w nią kilkanaście osób.  Pomoc napływała z różnych miejsc – zgłosili się zarówno chętni do udostępnienia materiałów, środków finansowych, jak również do samego szycia. Słowa podziękowania należą się w szczególności funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym PSP w Miechowie. To oni zorganizowali zbiórkę pieniężną na zakup niezbędnych materiałów. Wyrazy wdzięczności kierujemy też do Pana Dariusza Bańskiego oraz Pana Tomasza Nowakowskiego, którzy także „dołożyli swoją cegiełkę” do całego przedsięwzięcia.

Nie sposób nie wspomnieć również o wszystkich Paniach, które w domowym zaciszu dzielnie pracowały nad szyciem maseczek. Były to m.in.: Krystyna Madej, Jolanta Madej, Marzena Migas, Izabela Migas, Patrycja Migas, Dominika Malara, Maja Nowak, Teresa Piotrowska, Agata Piotrowska oraz Państwo Marcin i Maria Laszczak.   

Nasze działania są wyrazem solidarności z pracownikami służby zdrowia, a także  chorymi. Zdajemy sobie sprawę z tego, że ta symboliczna inicjatywa nie zatrzyma epidemii. Mimo wszystko jesteśmy dumni, że wśród nas jest tak wiele osób, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za ogromną otwartość, życzliwość, dobroć, wrażliwość i zrozumienie.

Zachęcamy wszystkich do włączenia się do akcji, gdyż jest to dopiero początek naszej współpracy z placówkami medycznymi.

Razem możemy więcej!!!