"Twój miś może zostać ratownikiem"

2018-03-23

Strażacy z naszej komendy otrzymali pluszowe maskotki zebrane przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szreniawie w ramach akcji „Twój miś może zostać ratownikiem”. Zebrane maskotki trafią do dzieci biorących udział zdarzeniach drogowych lub innych mogących wywoływać duży stres u dzieci.

„Twój miś może zostać ratownikiem” to akcja, której głównym celem jest zbiórka pluszowych maskotek, które następnie trafiają do jednostek Straży Pożarnej oraz Policji aby funkcjonariusze mogli je przekazać dzieciom biorącym udział w zdarzeniach drogowych, pożarach i wszystkich innych, które mogą powodować duży stres u dzieci. Taka maskotka ma odwrócić częściowo uwagę dziecka od tego co dzieje się w koło i w efekcie zmniejszyć skutki traumatycznego przeżycia u dziecka.

Do tej akcji ochoczo włączyli się druhowie z Ochotniczej straży Pożarnej w Szreniawie i wspólnie z Parafią w Szreniawie zebrali ponad sto pluszaków, które trafiły już do strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Miechowie oraz miechowskich policjantów.

W piątek, 16 marca 2018 r., delegacja strażaków z OSP w Szreniawie: dh Piotr Mucha, dh Wojciech Wróbel i dh Wiesław Kośmider przekazała część zebranych pluszaków na ręce Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Miechowie st. bryg. Grzegorza Kosińskiego oraz jego zastępcy st. kpt. Michała Majdy, którzy  pogratulowali strażakom udziału w tak szczytnym celu jakim jest pomoc dzieciom pokrzywdzonym w pożarach lub innych miejscowych zagrożeniach.